Rudé Řečiště (21. 8. - 23. 8. 2009)

Byli: Orzo, Ježek, Vlček

Na tuhle Akci jsem původně chtěl jet pouze se svými kamarády z oddílu, nakonec ale jeden z nich nemohl a já na poslední chvíli sehnal Vlčka, který se zase po době chtěl podívat na nějakou tu dřevárnu. Složení tedy bylo Já, Ježek, Vlček a náš kamarád Quido. Jednalo se o více méně Libiny Fantasy larp, s Questy i přes noc, hraním zásahů a podobně. Přípravy začaly v podstatě až den před akcí, kdy se vymýšlely všechny kostýmy, dávalo se dohromady nádobí a podobně. Když jsme koukali na počet přihlášených lidí a tak nějak na web akce obecně, zmocnila se nás zlá předtucha, že jsme se na to měli vykašlat. Nicméně jsme se nakonec vydali z domova směr obec jménem Červená Řečice. Celé jsme to uvedli tím, že nám málem ujel autobus. Nicméně pouze málem, a my nakonec šťastně dojeli na místo. Díky bohu nás na místo samotného konání akce hodila matka jednoho z organizátorů. Jinak bychom v tom vedru asi umřeli. Po příjezdu na místo se nás stále držely zlé předtuchy, kam se akce bude vyvíjet, prostě to na nás vůbec nepůsobilo dobře. Po registraci a zchvalování kostýmů a zbraní jsme šli poměrně brzo spát. Poněkud jsme se ale obávali rána.

Ráno začala hra. Už od začátku jsem začal chápat, že naše obavy byly zbytečné. I přes různé podivné chování některých hráčů se akce pro nás odvíjela velmi dobře, stále bylo co dělat, questy byly propracované a celkově bylo vidět, kolik úsilí do přípravy hry museli organizátoři vložit. Chtěl-li se zloděj naučit otvírat zámky, dostal šperhák a visací zámek a musel ho otevřít. I při okrádání jsem se plížil do místnosti a bral prsten ze stolu. Nevýhodou bylo že pršelo aj á si kvůli hluku musel vyzout své gotičky… Zrovna tak assasin na jedy musel po lese sbírat přísady, nebo při výpomoci rybáři musela družina chytat po kolena ve vodě ryby. Jediné co nám hru mírně kazilo byl výše zmíněný déšť. Ten psotě ne a ne přestat, a my byli skrz naskrz promočení. Naštěstí k večeru byly motlitby vyslyšeny a opravdu přestalo. Ale i během deště se daly dělat zajímavé věci. Za zmínku stojí například Ježkovo otrávení jídla palatinské skupince. Našim štěstím asi bylo hlavně vědomí že nejedeme bojovat, ale hrát. Bojů bylo málo, ale vůbec to nevadilo. Hrát se dá pořád, a opravdu to za to stálo.

Dále bych zmínil noční questy. I ty stály za to, díkybohu nebyly příliš bojové, ale i přesto byly důležité. Odkrývaly ostatním hráčům (My asi jediní jsme vyluštili hlavní dějovou hádanku) hlavní úkol následujícího dne.

Když jsme měli velké výhody v bojim jako například artefaktové zbraně a různé talismany, nedělní quest jsme nevyhráli. Z jednoho velmi prostého důvodu. Prostě jsme pozdě vylezli z postele, a místo kde quest probíhal bylo příliš daleko. Právě velikost území byla jedinou nevýhodou akce. Ano, je to pěkné. Ale dnva dny jsou na tak obrovskou plochu málo. Odhadl bych asi tak dva kilometry na délku pěšinou kolem roklí a potůčků….
Ač jsme z téhle akce neodjížděli jako výherci, nevadilo nám to. Organizace opravdu hodně předčila naše očekávání, zvláště když to bylo první, co organizátoři dělali. Příště rozhodně pojedu znovu. Na lepším larpu jsem snad ještě nebyl…

Web akce: http://korli.wz.cz/

PS: Omlouvám se, jestli je můj projev příliš zmatenčný, a za případné chyby.

Orzo