Minas Tirith 2006 (8. 9. - 10. 9. 2006)

Byli: Kelghor, Vlček, Orzo, Prcek, Pulec, Krys-a, Millhouse, Dache, Anča (Lenka); Napsal: Orzo

Všechno začalo ještě dávno před samotnou bitvou.První byla otázka-„Za co pojedem“? já propagoval Harad, ale vyhrál Umbar. Nejdřív jsem se těšil, že pojedu s kopím, ale avšak kopí byly jen herní. Potom jsme se moc těšil, že pojedu s jednoručko ua štítem a taky jsem si z koberce udělal zbroj. Další zklamání. Cca 10 dní před akcí Armon, náš „velitel“ zdělil, že máme vypadat jako piráti z Karibiku (moc supr nápad, vědět to tak o měsíc dřív), tudíž ani nesmíme mít zbroje, a ani štíty. Problém štítu zachránil Larp-Shop, kde jsem si koupil puklíř, a na rychlo jsem vyráběl tři šavle pro skupinu… Tolik k ději před akcí.
Na akci samotnou jsem se moc těšil, ostatně asi jako celej zbytek skupiny co jel. Doma jsem se po sbylení věcí dosti zděsil-měl jsem šíleně těžkej batoh-voda a medovina dělá svý.. Na srazu v metru jsem byl první, a pak se začal postupně trousit zbytek skupiny. Vlčak přijel naštvnej, z jistých důvodů který nebudu zveřejňovat.. U autobusu bylo dost lidí, ale skoro všichni jsme se vešli všichni do jednoho, až na pár lidí.. Cesta byla sice fajn. Ale i když jsme vyráželi dřív než jsme měli, zpoždění bylo i oproti původnímu předpokladu asi půl hodiny, a tak sme spoj Rakovník – Olešná nestihli. Bylo to „jen“ asi 5 km pěšky, a ze začátku hned od kopce. Jedinou výhodou byla konverzace s fůrou lidí, co jsme do tý doby neznal. Postupně si během úmorný cesty nějaký lidi stopli auto, a nám tyky jeden človíček odjel do tábořiště s našema báglama. Zbytek cesty, kdy jsem byl téměř nenaložen už byl v pohodě. Na místě jsme si postavili stany, šli se registrovat, kde jsme mimo jiné dostali slevu na příští rok, (a pobavil nás pohled na Aspeina kterej se pokoušel švihat bičem), atp. V táboře jsme se věnovali různým činnostem, mimo jiné pití medoviny, konzumace slušného množství kuřat atd.. Eště by stálo za zmínku, jak jsem velice zlomyslně nějakýmo človíčkovi zabavil všechno dřevo co měl (tímto sem u za tu páku omlouvám), a v docela v rozumnou hodinu jsme šli spát.. Mě, jelikož to byla moje první velká akce, ráno čekal šok. Ne stanu jsem nahrábl kus ledu… Njn. Noci jsou studený…
Jelikož jsme se na to (většina z nás) večer vykašlali, museli jsme si nechat ráno schválit zbraně, posnídali jsme mojí domácí vánočku a šli na nástup. Vypadalo to, že je temný poněkud víc než světlý, ale ono to nějak nebyla pravda.. Gorthart s Drrakem vysvětlili pravidla (jen byla škoda, že někdo ukradl suroviny) a táhli jsme do pevností… Cestou jsme vyfasovali opravdu krásný beranidlo.. Poněkud mě naštvalo trní kolem naší pevnosti, halevně kvůli tomu, že jsem měl suknici až na zem, a kdo v tom má chodit?? První co jsme dělali, bylo vykládání lodí. Prostě jsme tahali klacky sem a tam.. Záhadně rychle přišla jakási armáda s tím že nás chtěj dobýt (velice mě zaujal sprinter, kdy měl kámoš asi 15 kroků náskok, zakopl, a nechvíli dopadu už stál sprinter nad ním a říkal mu že je mrtvej). Nakonec jsme si sehnali pomoc Haradu, a zaujal mě Feirin a kdosi svým sebevražedným vpádem do řady.. Nakonec nás však stejně dobyli. (chtěl bych podotknout, že mi při tom někdo ukradl toulec s osmi kátkejma šipkama do kuše (byli fakt krátký extrémě, nevym k čebu sloužej teď) včetně toho toulce a pásku na kterym to bylo, a už mi to nevrátil). Tím se ovšem MT přesunulo celkem k nudě… Málokdy jsme si zabojovali, a za zmínku ze soboty stojí asi už jen sobotní závěrečka – bránění Haradu.
Tohle bránění jsem si opravdu užil. Nejdřív jsem si od jedný holčiny půjčil luk (kterej měla půjčenej) a dlouho s nim střílel. Pak jsem jí ho ale vrátil, dělal osobní stráž Pulcovi, dokonce když nám prolomili obranu, vzal jsem ho za límec a dotáhl do vnitřní pevnosti. Tam jsem, k ničemu do řady, sbíral šípy, a rovnoměrně je dělil mezi všechny lukostřelce. Bylo to celkem fajn, vypadalo že maj všichni tak akorát co střílet. Nakonec nás asi dobyli, a tím to pro sobotu skončilo…. Ještě jsme s Pulcem posbírali zlámaný šípy, a v táboře z toho nadělali spoustu šipek.
Jedno zklamání bylo po příchodu do tábora. Někomu někdo vykradl stan, a i my měli přeházený věci.
Večerní zábava byla nejdříve dokonalý divadlo jakýsi skupiny, Který prostě vážně nemělo chybu, a následně pak arény. U Arén byla chyba umělé osvětlení, takže bylo kulový vidět, ale jinak to prostě nešlo. S Prckem jsme měli tu smůlu. Že jsme šli v obou arénách (normální a kopí) hned poprvé proti sobě. V obou případech jsem vyhrál, ale myslím, že za normálního světle by to tak možná nedopadlo… V normální aréně jsem zkončil hned další kolo, a za zmínku stojí Zelenina, který se potkal s „Hltánkem“ a měl teda vážně dost..
V Aréně na kopí, jsem skončil třetí, a spokojeně odešel spát… Nakonec u nás ve stanu spal ještě Pulec, zabrali mu chudákovi stan, a jelikož mu leželi na spacáku, musel mrznout v mojí celtě..
V neděli jsem jel s lukem. Jelikož jsem ho s nějakým neznámým človíčkem lehce upravil, střílel jsem s ním klidně šipky do kuše, a šípama zásoboval jiný lukostřelce. Měl jsem místy i tolik šipek, že už vážně nebyly kam dát.. Neděli jsem si asi užil míň než sobotu. Díky Armonovi nerozhodnosti jsme se skoro do bitev nedostali - skoro vždycky jsme dorazili pozdě. Poněkud humorný bylo, když jsme šli ve třech lidech a bez standarty dobýt spátky od lidí Barad Dur. Mno, nevyšlo to… Taky mě poněkud překvapilo, že závěrečka nebyla dobývání Minas Tirith ale Železného pasu, a nestih jsem tam ani dojít a byl konec…
Když jsme se vrátili do tábora, Dobalili jsme věci a vyrazili na bus. Kvůli jistým lidem nám první ujel, a když jsme si šli koupit pití, a když jsme se vrátili, byl tam další autobus. Ale kvůli autobusákově demenci jsme na plnili polovinu autobusu, druhá polovina byla prázdná, a on vůl odjel. Aspoň mu Millhouse kopl do busu, když nic jiného… Nakonec jsme eště s docela dost lidma jeli vlakem, a cestou jsme při přestupu potkali i Marodery. Domů jsem přijel úplně tuhej.
Závěrem: Tato bitva měla dost kladnech i zápornejch stránek – supr byly beranidla a katapulty, i vymyšlení měst s dvouma úrovněma a taky se mi děsně líbili Hradský kostýmy. Oproti tomu se mi moc nelíbilo naše velení, ale už jsem si i zkusil že to není žádnej med… Taky se mi nelíbily některá zbraně (neobalený topora seker atp.) a pavéza jsou holt sviňárna, když vás zatlačej do stromu, ale co… ještě se mi nelíbila neopatrnost některejch lidí (dostal jsem asi 3x do hlavy atp.) Ale ve směs to bylo fajn, příště 100% jedu zas…