Arteria (9. - 10. 6. 2006)

Byli: Vlček (elfí král), Orzo, Millhouse, Caldur (lidský král), Anča (lidská markatánka), Wormik, Nili, Krys-a, Prcek; Napsal: Orzo

V Pátek po skončení školy jsme se vydali na Florenc, na autobus do Votic. Ani to se neobešlo bez problémů. Chytili nás revizoři, a Kris-a byl o pětikylo chudší. Na zastvce jsme se sešli všichni, kromě pár lidí co měli jet s náma (Trepka, Lu-Mong a Alweron). Pan řidič byl celkem příjemný, ale oznámil nám, že je obsazeno a budeme stát v uličce. Nevadí, s tím jsme i počítali. Asi minutu před odjezdem dorazili i oni opozdilci, čímž se ten autobus narval k prasknutí a vyrazili jsme. Opravdu lituji Millhouse, protože ho Krys-a celou dobu strkal a já ho nechtěně mlátil do rozkroku puklířem. Po cestě jsme kecali s VLčkem, probírali co jen šlo, ale šlo to všechno špatně, protože se nám lepil jazyk na patro.
Když jsme ve Voticích vypadli z autobusu, byli jsme vděční veškerému božstvu po ruce. Předčasně. Hned jsme potkali organizátory, kteří nám sdělili, že je to na herní území asi 6 km po silnici stále do kopce. Cestou už nám bylo opravdu krušno, a pro změnu jsme proklínali všechny bohy po ruce. ALe nakonec jsme se stejně dokodrcali na louku určenou k táboření, postavili stany, odpočinuli si, a dali se do trénování. Po chvíli nás čekalo další překvapení - Na tý samý louce se vyskytovalo stádo krav, v čele s velkým černým býkem, a netvářilo se zrovna přátelsky. Nutno podotknout že mezi námi ohradník chyběl.
Pak jsme seděli u ohně, dlabali Ančin bezchybnej perníček a krafali. Kolem jedenáctý jsme se rozhodli, že se vydáme do sousední vesnice do hospody na limonádu. Cestou jsme potkali dost nasraný Hejno Sokolů kvůli nějakejm mizernejm spojům, a přiznám se, že jsme se celkem báli vrátit dřív než za hodinu (do tý doby bal poměr zůčastněných 9 za dobro a 1 za zlo). V hospodě jsme si dali limču, a potom nás čekalo další přkvapení-láhev, co v Tescu stojí 3.90 nám hodlali prodat za 60 korun.. No-co se dalo dělat, už byla v nás. Caldur ještě vedl s tím pánem moc fajn rozhovor, a pak jsme se vydali z5. V táboře jsme to nějak zalomili, a probudili se - jak jinak - ráno.
Cca hodinu po předpokládaném začátku už bylo na místě asi 50 lidí, a organizátoři se šlechetně rozhodli z nás nemámit peníze (asi tušili, kam se to zvrtne). Když jsme se pak dopravili na herní území a rozešli se do pevností, vše vypadalo na dobrou bitvu. Až do otevření prvního Questu - V podstaě to znamenalo "Zmlaťte koho uvidíte", což nás dost zklamalo. Učinili jsme tak, a za chvíli bylo po bitvě. Pak jsme otevřeli druhý Quest - S pojte se s lidma (byli jsme elfíci) a zmlaťte co uvidíte. A takhle to šlo pořád dál. Pravda, bylo tam pár obměn, například vybojovat si svého mága, nebo najít magickou jeskyni. Ta zas měla tu drobnou chybu, že jí následně nenašli ani orgové. Ještě bych vložil vsuvku ohledně kostýmů organizátorů - že měli jeden kostým na Staré krále a na obry, by mi vůbec nevadilo, sotva kdo by dělal dva. ALe německé maskáče a přes to kroužkovka, to NENÍ KOSTÝM pro nikoho, natož pro organizátory. Bitva místo v pět skončila asi v půl třetí, a to z těch důvodů, že už tam nezůstal skoro nikdo kdo by pokračoval, a ty co zůstali už byli na odchodu. Ještě pak bylo něco jako závěrečka, ale bohužel, bylo právě že málo lidí.
Takže, abych to shrnul - Herní území - kriticky dostupný, a na co jsme předtím zapomněl, odporně vysoká tráva a nutnost přelejzat ohradník. CO se lidí týče, někteří byli hrozně fajn, někteří mi lezli na nervy.. no prostě jako všude, tady se nic vyčítat nikdy nedá... ALe co. Orgové byli fajn lidi, a přece jen to byla jejich první bitva, tak to snad to příště bude lepší. Já osobně držím palce.