Za Krále a Proti Králi 7 (18. 11. 2006)

Byli: VŠICHNI; Napsal: Caldur

Tak jak začít… ZKAPKO je tradičně dobrá akce, a tak jsme na ní chtěli jet všichni. Jeli jsme za křižáky (Caldur, Caldric, Wormik, Dache) a zbytek za nelidi. Tím pádem tohle byla historicky PRVNÍ akce, kde jsme byli úplně všichni. Sraz jsme si dali až na místě, bylo to mnohem jednodušší.
Na místě samotném to už žilo, když jsem dorazil. Lidi v kostýmech, registrace v plném proudu.. Mocné Trio Feirin, Richarr a Žabák ovládali registraci, kontrolu zbraní a kostýmů. Jako velmi dobrý nápad se jevil nejen bonus za kostýmy, ale rozdávaly se i postihy. A podle toho taky kostýmová úroveň vypadala – podle mě zde bylo vidět to nejlepší z pražských luhů a hájů. Byly tu snad jenom tři špatné, ale zbytek – no, lahoda pro oko.
Po průtazích se konečně svolaly armády, představily se CP, a šlo se do pevností. Každá strana měla svého organizátora, naším byl Bůh, řečený Hospodin, který vedl naše kroky. Musím říct, že o questech jsem moc přehled neměl, protože jsme byli hrozně pozadu z důvodu nejzevláčtější armády, jako jsem vždy viděl. Ač se svatý otec snažil, seš mu hlas stačil, tak skoro všichni (až na Švýcarskou gardu, jejíž členem byla i moje maličkost O:-) ), byla líná popoběhnout. Dalším důvodem skluzu byl, opravdu tvrdohlavý RP Svatého Otce, který se vzepřel Hospodinově vůli napadnout spojeneckého krále s tím, že jsou, do prdele, křesťani.
Zajímavým herním prvkem byli vesničani, kteří si založili pole na jednom z nejnevhodnějších míst, měli morové pytle, biče, a tak.
Jinak celkový průběh bitvy byl dobrý, nikdo vyloženě neprasil (až na jednoho člověka s opravdovým průrazem na štíty – ruka mi brněla ještě hodinu po zásahu). Finální bitva se po zevlení u bran Manily přesunula na louku, kde s přehledem vyhrála křižácká vojska s pomocí nelidských bytostí.
Abych to shrnul: bitva to byla výborná, naštval mě doopravdy jen člověk s tím neherním průrazem a taky si myslím, že průraz na štíty dát na jednuroční sekeru a k tomu na KAŽDÝ zásah je trochu… nevyvážené, ultimátní… prostě moc silné a nereálné. Zase tohle vyvážila celková výborná kostýmová úroveň, questy, fajn lidi a organizace. Suma sumárum, byla to výborná akce, doufám, že bude hodně dalších pokračování.